W piątek 11 sierpnia piknik na stanicy Szronu zakończył wakacje z biblioteką. W zajęciach wzięło udział 38 dzieci.

– Zajęcia trwały miesiąc – mówią bibliotekarki Alicja Ptasińska i Bożena Maksymowicz. – Dwa tygodnie w lipcu i dwa tygodnie w sierpniu. Codziennie przychodziło do nas ok. 30 dzieci. Jedne wyjeżdżały na wakacje, w tym czasie zastępowały je te, które już z wakacji wróciły.
Dzieci spędzały czas pod hasłem „Wakacje z Mikołajkiem”, czyli bohaterem książek René Goscinnego. Czytały o przygodach Mikołajka, ale także malowały, bawiły się i chodziły na ciekawe wycieczki.  – Byliśmy też na wycieczce w Zielonej Górze i w Nowej Soli – mówi Piotrek Grodzki. – Było bardzo fajnie.
W Nowej Soli uczestnicy wakacji w bibliotece byli w Parku Krasnala i muzeum miejskim. – Ja już od siedmiu lat przychodzę na wakacje do biblioteki – stwierdza Michał Malinowski. – Zajęcia są bardzo ciekawe dobrze się tutaj czuję.
Bibliotekę uwielbia też Weronika Razum, która spędzała wakacje z siostrą Małgosią. W piątek obie dziewczynki wraz z kolegami, koleżankami i paniami bawiły się na stanicy Szronu przy ul. Konopnickiej. – Deszcz nam nie jest straszny – powiedziała Weronika.
Ryszard i Maria Dyrkaczowie przygotowali dla młodych czytelników ognisko i wyścigi kajakowe po zalewie przy stanicy. Dzieciom tak się podobało, że nie chciały wychodzić na brzeg nawet podczas deszczu.
(mt)
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.