Kolejny świetny start zaliczyła żaganianka Kinga Wójcik  zdobywając miejsce na podium. Tym razem w nowej dla siebie dyscyplinie sportowej jakim jest triathlon czyli pływanie, kolarstwo i bieganie.

20 sierpnia w  Ośnie Lubuskim w ramach „Ośno Triathlon weekend” wystartowała na dystansie sprinterskim pod nazwą Crosstriatlon, który różni się tylko od zwykłego triathlonu, jazdą na rowerze MTB ze względu na przełajowo – górski charakter trasy. Do pokonania było 300 m pływania w jeziorze następnie 11,5 km na rowerze MTB oraz na sam koniec 2,5 km biegania.

– Nie spodziewałam się, że od razu w pierwszym starcie w tej dyscyplinie stanę na podium i to na drugim miejscu – powiedziała nam K. Wójcik. – Do samego startu przygotowywałam się około pół roku pod okiem Karola Cząstki, który oprócz czynnego uprawiania dyscyplin jakim jest bieganie i jazda na rowerze MTB w przeszłości także uprawiał pływanie. W tym sporcie liczy się wszechstronność, wytrzymałość i cierpliwość. Na pewno moją mocną stroną była jazda na rowerze MTB i bieganie, gdzie startuje na bieżąco. I właśnie ostatnim etapem przygotowań do triathlonu było MTB, gdzie wystartowałam w ciężkim maratonie MTB w Lubomierzu w dniu 12 sierpnia na dystansie blisko 50 km i tam także udało mi się zająć piąte premiowane miejsce tuż za podium. Sam triathlon nie jest jeszcze tak popularny jak bieganie czy MTB, ponieważ jest to niezwykle ciężka dyscyplina, a i do tego niezbędny jest  sprzęt sportowy, który także nie jest tani – dodaje Kinga.

Dystans cross triathlonu nasza zawodniczka pokonała w czasie 52:18, a w zawodach tych wzięło udział ponad 60 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a także z Niemiec.

Fot. archiwum Kingi Wójcik