Już 7 października będziemy dopingować bokserów i zawodników na Żagańskiej Gali Sportów Walki, na hali Arena. Tym razem imprezę organizuje Extreme Energy Time z Legnicy we współpracy z burmistrzem Danielem Marchewką oraz spółką Pałac Książęcy.

– Pomysł organizacji gali w Żaganiu zrodził się podczas wielu spotkań na różnych imprezach sztuk walki – tłumaczy Małgorzata Sobków, prezes zarządu EET. – Tutaj jest bardzo wielu utalentowanych zawodników, szczególnie w klubie Malinowski Team.

W Żaganiu wystąpi 20 zawodników, którzy stoczą 10 walk. Galę zawodową rozpocznie walka bokserska, po niej reszta zawodników będzie walczyć w formule K1. Wszyscy będą walczyć o punkty w rankingu.

Organizatorzy zapowiadają wiele gwiazd światowego formatu. Wśród nich między innymi Łukasz Rambalski z Bydgoszczy, który na swoim koncie ma ponad 30 walk zawodowych i ponad 100 amatorskich. To multimedalista na skalę europejską i światową. Szerszej publiczności jest znany między innymi z gali sztuk walki transmitowanych przez Polsat. Zmierzy się z równie utytułowanym Dominikiem Zadorą z Wrocławia, który już ponad 20 razy walczył jako zawodowiec.

Klub Malinowski Team oraz miasto będą reprezentować: Bartosz Świątek, Krzysztof Podemski, Konrad Chałko, Krystian Bajerski i Marcin Kujda. Wszyscy zawodnicy zostali dobrani pod względem wagi i umiejętności na ringu.

– Żagań ma już swoje tradycje, jeśli chodzi o sporty walki – dodaje trener Paweł Malinowski. –  W mieście odbyły się trzy  międzynarodowe Gale WFMC Pro. Galę rekomenduje dalej i współorganizuje federacja WFMC, której jestem przedstawicielem w Polsce. Sędziami będą sędziowie z WFMC Polska.

Impreza będzie miała charakter ogólnopolski.

(mt)

Fot. Adam Żyworonek

Zdjęcie czołówkowe: Małgorzata Sobków, prezes EET z Legnicy i Paweł Malinowski, prezes WFMC Polska zapraszają na galę 7 października do żagańskiej hali Arena.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.