60 zawodników wzięło udział w XVI Jesiennym Crossie Rowerowym dla dzieci i młodzieży o puchar Burmistrza Miasta Żagań.

Imprezę w sobotę 14 października zorganizowało Stowarzyszenie Turystyki Wodnej „Szron – Czerna” wraz ze Stowarzyszeniem Turystyki Rowerowej „Ogniwo”, z pomocą Centrum Kultury w Żaganiu. – Do tej pory organizowaliśmy crossy po bezdrożach za naszą stanicą przy ul. Konopnickiej – stwierdził Ryszard Dyrkacz, prezes Szronu. – Tym razem postanowiliśmy wyjść do centrum miasta, na parkową wyspę. To był strzał w dziesiątkę, bo zainteresowanie było ogromne. Zgłosiło się ok. 60 zawodników.

W grupie 7-10 lat pierwsze miejsce zajął Marcel Hanusek, drugie Mateusz Pytel, trzecie Bartosz Wnęk. W grupie 11-13 lat pierwszy był Tomasz Kasprzyk, drugi Błażej Kozłowski, trzeci Jan Borodziej. Wśród młodzieży w wieku 14-17 lat zwyciężył Jacek Dudar, drugi był Paweł Kasprzyk, trzeci Kacper Siński. W grupie najstarszej, powyżej 18 lat wygrał Damian Alber, na drugim miejscu znalazł się Odys Gandża, na trzecim Grzegorz Chmielewski.

Specjalne nagrody otrzymali niepełnosprawni kolarze. W grupie dorosłych Marcin Biernacki, w grupie dzieci Filip Kowalik.

Najmłodszym uczestnikiem był Mariusz Pająk (5,5 roku). Organizatorzy docenili też gości z innych gmin. Nagrodę za udział otrzymali Iwona Paczyńska z Łęknicy i Paweł Sajak z Małomic.

galeria foto Adam Żyworonek

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Małgorzata Trzcionkowska i Adam Żyworonek

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.

Cross odbył się na parkowej wyspie i był bardzo udany.