143 uczniów żagańskich szkół podstawowych i klas gimnazjalnych odebrało we wtorek 24 października stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. – Gratulacje należą się nie tylko wam, kochani stypendyści – powiedział burmistrz Daniel Marchewka. – Ale również rodzicom i opiekunom, którzy stwarzają odpowiednie warunki, abyście mogli osiągać sukcesy.

GALERIA FOTO 

Burmistrz podkreślał, że warto dążyć do spełnienia swoich marzeń, ale też mieć świadomość, że nie wszystkie mogą się spełnić. Że trzeba przed sobą stawiać możliwe do osiągnięcia cele, aby uniknąć przeżywania goryczy porażki.

– W ubiegłym roku było 113 stypendystów – zaznaczył dyrektor Zbigniew Białkowski, szef Wydziału Infrastruktury i Oświaty w magistracie. – W tym jest 143. Świadczy to o tym, że nagrody za osiągnięcia motywują was do dalszej pracy.

Dyrektor podziękował burmistrzowi za starania, aby w kasie miasta były pieniądze na stypendia, a także komisji stypendialnej i pracownikom Urzędu Miasta, dzięki którym w sali Kryształowej Pałacu Książęcego mogła odbyć się uroczystość.

– To moje pierwsze stypendium burmistrza – powiedziała nam Małgosia Stąpel z klasy VIIC PSP 1 w Żaganiu. – W ubiegłym roku szkolnym miałam średnią 5,55, a także wyróżnienie za udział w konkursie Kangur Matematyczny.

Małgosia jeszcze nie wie, na co przeznaczy pieniądze, ale mówi, że to wspaniała motywacja do nauki w tym roku szkolnym.

Filip Kowalik z PSP 5 jeździ na wózku. Jest nie tylko wspaniałym uczniem, ale również sportowcem. – Gram w bocce, a moim największym sukcesem jest pierwsze miejsce w mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych niepełnosprawnych w pływaniu w Tychach.

Julka Żołyńska z klasy IVC PSP 1 odnosi ogromne sukcesy taneczne. – W zeszłym roku miałam stypendium drugiego stopnia, w tym dostałam 1 stopnia – cieszyła  się. – Pieniądze wydaję na turnieje.

Po dokonaniu wnikliwej analizy i weryfikacji złożonych wniosków, przyznano stypendia za osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sztuki oraz w sporcie na okres od września 2017 r. do czerwca 2018 r. w roku szkolnym 2017/2018: I stopnia – w wysokości 130 zł miesięcznie,  II stopnia – w wysokości 80 zł miesięcznie oraz stypendia jednorazowe.

Lista stypendystów

Szkoły podstawowe. Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie w roku szkolnym 2016/17. PSP 1: Julia Żołyńska, Wiktoria Szwarc, Maciej Kubalewski, Wojciech Kubalewski.

Stypendia II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie w roku szkolnym 2016/2017

PSP 1: Aleksandra Sieńko, Marta Ganczar, Izabela Strzelecka. PSP 5: Mariusz Horbowy, Kacper Przędzielewski.

PSP 7: Piotr Iwaniak, Wojciech Wachniewski, Igor Tomkiewicz, Aleksander WęgierOskar Marciniak, Paweł Pałęga, Hubert Stępień, Dominik OlszewskiMichał Zubik, Marcel Matusiewicz, Jakub Karłowski, Maksym Żabko, Kacper Grajek, Wiktor Borowski, Paweł Rodenko, Marcel Tomaszek, Karol Bartków, Oliwier Mroczkowski, Oliwia Nowak, Julia Dumin, Aleksandra Szuber, Weronika KulikowskaJustyna Mariańczyk, Karolina PtasińskaOliwia Poznańska, Oliwia Janas, Martyna Majewska, Izabela Kuleczka, Pola Faligowska, Hanna Karyga, Roksana Staniucha i Hanna Tarant.

PSP 4: Szymon Stelmasik.

Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie w roku szkolnym 2016/2017 – gimnazja:

PG 1: Aleksandra Chodur, Dagmara Traczyk, Sandra Jaremko, Martyna Dobrowolska, Anna Łażewska, Oliwia Mleczko, Wiktoria Marciniak, Weronika Zdunek, Katarzyna Czapracka, Małgorzata Idźkiewicz, Wiktoria Gabriel, Dominika Łażewska, Zofia Cieplicka, Oliwia Paprocka, Jakub Bryl, Julia Mirosław, Wiktoria Rusikiewicz.

Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w sporcie w roku szkolnym 2016/2017

PG 1: Gracjan Huszcza, Mikołaj Goryniak, Leon Klag, Małgorzata Myczkowska, Karolina Marchewka, Oliwia Rybacka, Anna Maternowska, Gracjan Kłos, Tomasz Krygier, Michał Kutkiweicz, Dominik Owsianny, Jakub Paklerski, Konrad Piotrowski, Patryk Polewski, Jakub Sokołowski, Tomasz Wójcik, Jakub Drogosz, Oliwier Bas, Tomasz Jakubas, Kornel Irski, Hubert Kraszewski,  Łukasz Maciołek, Radosław Wnęk, Mateusz Świnka, Marek Maciołek, Jakub Wołujewicz, Oliwier Pytel, Dawid Spadło, Mikołaj Mrowiński, Kamila Kędzierska.

PG 2: Daniel Buc, Oktawian Horodyski, Jakub Ochrymczuk, Leszek Jagodziński, Maciej Ciżmiński, Agnieszka Rohde, Natalia Sokołowska.

Stypendia za osiągnięcia w dziedzinie nauki. Szkoły podstawowe. Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki w roku szkolnym 2016/2017

PSP 3: Patrycja Adamczyk

PSP 4: Iga Fornal, Emilia Koral.

PSP 1: Małgorzata Stąpel, Emanuele Przybylski, Maja Trzcińska, Amelia Dziczkaniec

PSP 2: Mikołaj Sidor

PSP 5: Filip Kowalik, Mateusz Kowalski, Dominika Błaszczuk, Claudia Michalska

PSP 7: Bartosz Wacławiak, Jakub Janas, Witold Łęcki, Julia Wenzlaw, Karolina Sobieszek

Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki w roku szkolnym 2016/2017

PSP 3: Kacper Anklewicz

PSP 5: Karolina Baka, Katarzyna Szymszon

PSP 7: Adam Palczyński, Maksymilian Siergiej

Stypendium jednorazowe za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki w roku szkolnym 2016/2017 PSP 7: Aleksandra Walukiewicz.

Gimnazja – Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki w roku szkolnym 2016/2017

PG 2: Wiktoria Gucińska, Karolina Jakubowicz

PG 1: Maja Bałuszek, Mateusz Koczwarski

Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki w roku szkolnym 2016/2017

PG 2: Michał Wnęta, Filip Wiśniewski, Liwia Wojtysiak, Hubert Litwin, Adam Lewandowski

PG 1: Michał Pieluszczak, Kinga Głowa

Stypendium jednorazowe za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki w roku szkolnym 2016/2017

PSP 4: Martyna Bielewicz, Brian Stelmasik

PSP 2: Martyna Hawryluk

PSP 1: Nikola Grzegrzółka

PSP 5: Julia Aduszkiewicz

Stypendium I stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki w roku szkolnym 2016/2017

Gimnazja: PG 2: Kamila Falandysz, PG 1: Krystian Szaniawski

Stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki w roku szkolnym 2016/2017

PG 2: Wiktoria Matysiak, Brajan Tabaka, Izabela Przyborowska, Martyna Jaworska, Ewelina Garstka.

Stypendium jednorazowe za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki w roku szkolnym 2016/2017 PG 1: Dominika Miętek.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Adam Żyworonek

Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni stypendiami burmistrza.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.