Zbliża się zakończenie pierwszego tygodnia ferii zimowych. Z bezpłatnych zajęć w bibliotece, Centrum Kultury i na kompleksie Arena korzysta mnóstwo dzieci. Jest gwarnie, ciekawie i wesoło.

W czwartek Centrum Kultury zaprosiło dzieci na warsztaty teatralne z Agnieszką Golą, aktorką teatralną z Krakowa. – Zajęcia bardzo mi się podobają – powiedział na Konrad Szyszko. – Bawię się świetnie. Te ferie będę wspominać chyba najlepiej z dotychczasowych. Uczestniczyliśmy w wycieczce do Szklarskiej Poręby. Jeździliśmy na sankach i nartach.

Zadowolona jest również koleżanka Konrada Martyna. – Zajęcia są świetne i chętnie tu przychodzę – zaznaczyła.

W oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Papuszy w czwartek 15 lutego uczestnicy zajęć obchodzili Międzynarodowy Dzień Kota. Nie zabrakło zabawkowych kociaków, ale również żywych pupili. Maja przyniosła swoją ukochaną kotkę Mulkę. – Mam tu wspaniałych kolegów i koleżanki – mówi Ola Piętaszewska. – Chodzimy na wycieczki. Między innymi na wieżę Bismarcka. – Spotkaliśmy się też ze zwierzętami z Gryżyc – dodaje Jula Martyniak. – Była kózka i kucyk. Bardzo nam się podobały.

Z rana, gdy tylko wyszło słońce na orlik przy PSP 3 na osiedlu Moczyń przyszła grupa zapalonych piłkarzy. Dzieci trenowały piłkę nożną pod okiem nauczyciela.

Na basenie Arena zajęcia z nurkowania zorganizował żagański instruktor i płetwonurek Dariusz Drozek. – Zainteresowanie jest spore – stwierdził. – Przychodzą dzieci wraz z rodzicami i po pierwszych zajęciach kontynuują naukę.

W piątek 16 lutego zajęcia zapowiadają się równie ciekawie. Dzieci z biblioteki (zajęcia w godz. 11.00-14.00) wybierają się wraz z bibliotekarkami na wycieczkę po okolicy. Centrum Kultury zaprasza w godz. 10.00-13.00 na zajęcia plastyczne w sali 061.

W sobotę 17 lutego o godz. 12.00 w bibliotece dla dzieci i młodzieży odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży. Czytelnicy będą rozmawiać o książce Krzysztofa Koziołka „Operacja Aksamit”. W niedzielę 18 lutego godz. 14.00 projekcja bajki dla dzieci w kinie w sali Inter Pałacu Książęcego (rezerwacje pod nr tel. 68 477 64 78).

A już w poniedziałek 19 lutego rozpoczyna się drugi tydzień ferii. W bibliotece będzie czytany fragment „Alicji w krainie czarów”. Centrum Kultury zaprasza do holu piwnicznego na otwarty seans filmowy dla dzieci. Później uczestnicy ferii będą grali na x-boxie. Arena zaprasza w godz. 12.00-15.00 na turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży do lat 18.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Adam Żyworonek i Małgorzata Trzcionkowska

W bibliotece uczestnicy rozmawiali o kotach z okazji ich święta.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.