11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej z Żagania zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej współzawodnictwa w sporcie powszechnym w Wojsku Polskim. Podczas gali w Warszawie (4 kwietnia) zostali uhonorowani najlepsi sportowcy i trenerzy w mundurach, a także samorządowcy wspierający wojskowy sport.

W uroczystości uczestniczył m.in. Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej oraz generał broni Jarosław Mika, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych i były dowódca Czarnej Dywizji. Na jego zaproszenie w gali wziął udział burmistrz Daniel Marchewka oraz dyrektor Zbigniew Białkowski, szef Departamentu Infrastruktury i Oświaty w magistracie. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej najlepszych reprezentacji Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej zajęła 11. LDKPanc. Drugie 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, trzecie 16. Pomorska Dywizja zmechanizowana.

Wśród 10 najlepszych sportowców w mundurach w sporcie powszechnym znalazło się aż czterech reprezentantów Czarnej Dywizji. Pierwsze miejsce zajął porucznik Marcin Kołoszuk z 4. Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku, czwarty był starszy kapral Kamil Makoś z 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, piąte starsza szeregowa Natalia Szczęsnowicz, dziewiąte starszy szeregowy Adrian Milczarek (oboje ze Świętoszowa).

Wyróżnienie w kategorii wzorowo zorganizowanych i przeprowadzonych zawodów rangi Mistrzostw Wojska Polskiego otrzymał 11. batalion dowodzenia z Żagania. Podziękowania za uzyskanie najlepszych wyników w działalności szkoleniowej otrzymał pułkownik Zbigniew Markowski i starszy chorąży Tomasz Mucha (obaj z Czarnej Dywizji).

Specjalne podziękowania dla najbardziej zasłużonych dla sportu wojskowego otrzymało sześciu samorządowców z woj. lubuskiego i dolnośląskiego. Wśród nich znalazł się burmistrz D. Marchewka. Wiele wojskowych przedsięwzięć szczebla krajowego odbywa się na żagańskim kompleksie Arena, ze wsparciem władz miasta.

Małgorzata Trzcionkowska, 11.LDKPanc.

Fot. Zbigniew Białkowski