Żagańską Strefę Kibica we wtorek wypełniła młodsza i starsza publiczność w biało-czerwonych strojach oraz w barwach narodowych wymalowanych na twarzach. Wszyscy zgodnie mówili, że wspólnie znacznie ciekawiej ogląda się mecz.

– Strefa Kibica na pałacowym dziedzińcu to bardzo dobry pomysł – powiedział nam Robert Kokorski. – Dużo ciekawiej jest oglądać mecz Polska : Senegal w gronie innych kibiców.

Ernest Węcławski również zaznaczył, że wspólne kibicowanie jest dużo ciekawsze, niż we własnym domu.

– Jest fajny klimat – powiedziały Adrianna Prus i Kinga Gierak. – Miałyśmy okazję pomalować twarze. Bawimy się bardzo dobrze.

Kibice oglądali mecz na 66 calowym telewizorze, na dziedzińcu Pałacu Książęcego. Porządku pilnowali strażnicy miejscy, ochroniarze i policjanci.

Kolejne mecze w Strefie Kibica w niedzielę 24 czerwca, o godz.20.00 Polska – Kolumbia i w czwartek 28 czerwca, o godz.16.00 Polska – Japonia.

Organizatorami Żagańskiej Strefy Kibica są: Urząd Miasta Żagań, Centrum Kultury w Żaganiu oraz Pałac Książęcy w Żaganiu.

W PSP 7 również była Strefa Kibica, a szkoła przysłała nam zdjęcia z wydarzenia.

Małgorzata Trzcionkowska

Fot. Adam Żyworonek i Małgorzata Trzcionkowska, PSP 7

Tak kibicowaliśmy naszym.

©℗ Materiał oraz zdjęcia są chronione prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą Urzędu Miasta Żagań.