Dnia 14 grudnia o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Brzechwy odbyło się uroczyste Spotkanie Wigilijne. Tradycyjnie rozpoczęło się ono od występu jasełkowego przygotowanego przez dzieci z grupy teatralnej Pro Dżizes prowadzonej przez nauczycieli Krzysztofa Dzimińskiego i Małgorzatę Wiadomską. Tegoroczne jasełka zaprosiły nas do wspomnień. Nawiązując do pustego miejsca, pozostawionego przy wigilijnym stole, przypominaliśmy sobie o tych, którzy odeszli. Cienie tych, którzy walczyli o naszą wolność, tych którzy uczyli nas i kochali towarzyszyły nam w ten magiczny wieczór. Tegoroczny występ był wyrazem wdzięczności zarówno dla dawnych bohaterów, jak i dla tych, których głos jeszcze dźwięczy w naszych uszach. To dla nich zostawiliśmy puste miejsce przy wigilijnym stole.

Uroczysty nastrój występu podkreślały przepiękne dekoracje wykonane przez wicedyrektora szkoły Agnieszkę Kurek.

Spektakl oprócz dyrekcji, nauczycieli i emerytów naszej szkoły, obejrzeli również zaproszeni  goście: burmistrz miasta Żagań Andrzej Katarzynie, oraz jego zastępca Sebastian Kulesza. Towarzyszyli nam również ksiądz kanonik Władysław Tasior, podpułkownik Dariusz Lesiuk, przewodniczący Rady Powiatu Radosław Kwiecień oraz członkowie Rady Rodziców.

Kolejne spektakle odbyły się w poniedziałek w godzinach porannych dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Ostatni występ odbył się również w poniedziałek o godzinie 17.15. Uczestniczyć w nim mógł każdy zainteresowany. W trakcie występu można było wspomóc finansowo leczenie chorego Gabrysia, ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7, który zmaga się z chorobą nowotworową.