Po sobotnim meczu wygranym przez UKS Czarnych Żagań 3:1 nasza drużyna ma zapewniony awans do IV ligi piłki nożnej. Zwycięstwo przyniosło naszym zawodnikom zasłużony awans. Pomimo dwóch meczy, które pozostały do końca rozgrywek, żagańska drużyna zapewniła sobie możliwość gry w IV lidze, zapewniając nam dawkę wyjątkowych emocji na sezon 2019/2020. Gratulacje zawodnikom, trenerom oraz zarządowi klubu bezpośrednio po wygranej walce złożył obecny na stadionie burmistrz Andrzej Katarzyniec.

Jak skomentował po wygranej trenera Sebastian Horodyski gwarancją sukcesu był kolektyw, mieszanka starych wyjadaczy i młodych wilczków, ale przede wszystkim fantastyczna atmosfera w zespole i dążenie do wspólnego celu. Dziś mogę powiedzieć, że droga do awansu miała dwa oblicza – po pierwsze w rundzie jesiennej po przegranym w pierwszej kolejce meczu z piastem Iłowa nastąpił przełom w zespole. Zrobiliśmy męską rozmowę i od tego meczu zaczął budować się Zespół. Drugie wydarzenie miał miejsce w pierwszym meczu rundy rewanżowej – wygrana nad Piastem Iłowa na wyjedzie i ogromny zastrzyk pozytywnej energii do wygrywania kolejnych meczy. Każdy zdał sobie sprawę, że mamy jeden wspólny cel i chcemy zrobić wszystko, żeby go zrealizować. Teraz się cieszymy i rozpoczynamy pracę nad przygotowaniami do IV ligi która powróciła do Żagania po długoletniej nieobecności.

Dziękujemy Czarnym za ogromne emocje i dumę z żagańskiej piłki nożnej.

foto: Jan Mazur