24 lipca br. w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Uroczystości zostały zorganizowane dokładnie w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Powiatowe Obchody Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą prowadzoną przez kapelana żagańskich policjantów ks. Władysława Tasiora, która została odprawiona w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu. Na uroczystości przybył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. mł. insp. Bogdan Piotrowski. Zaszczycili również swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych, służb mundurowych oraz instytucji, jednostek i organizacji, z którymi żagańska jednostka na co dzień współpracuje.

Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe zostały wręczone policjantom przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. mł. insp. Bogdana Piotrowskiego wspólnie z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu mł. insp. Jackiem Banc. W tym roku mianowanych zostało 53 policjantów.

W przemówieniu I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu mł. insp. Jacek Banc  podziękował policjantom za oddaną i rzetelną pracę. Podkreślił, że nie zważając na trudności biorą odpowiedzialność za każdy dzień, tak, aby był dla mieszkańców naszego powiatu bezpieczny.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp, mł. insp.  Bogdan Piotrowski pogratulował awansowanym i wyróżnionym policjantom oraz pracownikom cywilnym. Podziękował również za dotychczasową pracę na rzecz mieszkańców województwa lubuskiego.

Podczas uroczystości głos zabrali również: Starosta Żagański Pan Henryk Janowicz, Zastępca Burmistrza Miasta Żagań Pan Sebastian Kulesza oraz Burmistrz Miasta Iłowa Pan Paweł Lichtański.  Podziękowali oni za wkład  jaki włożyli w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie naszego powiatu oraz gratulowali awansowanym i wyróżnionym policjantom.

Na koniec uroczystości życzenia i podziękowania za trudną i odpowiedzialną służbę złożyli na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu mł. insp. Jacka Banc zaproszeni goście.

 

źródło: serwis informacyjny KPP Żagań

fot: Tomasz Ulewicz