W niedzielę zakończył się w Żaganiu cykl koncertów, które w ramach tegorocznego Festiwalu „Muzyka w Raju” gościły w naszym mieście. W ciągu trzech dni mogliśmy wysłuchać 6 koncertów, które odbywały się w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego oraz żagańskich kościołach (pw. Nawiedzenia NMP, pw. św. Piotra i Pawła, pw. Wniebowzięcia NMP).

Festiwal „Muzyka w Raju” organizowany jest corocznie od 2003 roku. Pierwotnie prezentowano świecką i sakralną muzykę średniowieczną, barokową i renesansową, od 2011 roku również klasyczną i romantyczną. Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”, a dyrektorem projektu Cezary Zych.

Tegoroczna, 17 już edycja festiwalu, zyskała nową formułę. Po raz pierwszy część koncertów odbywa się poza murami kościoła w Gościkowie-Paradyżu, goszcząc między innymi w Żaganiu. Całość potrwa 16 dni. 33 koncerty podzielono na dwa cykle od 9 do 15 sierpnia muzycy występują w Żaganiu, Świdnicy, Letnicy i Gorzowie, od 16 do 24 sierpnia w Gościkowie-Paradyżu.