20 sierpnia burmistrz Andrzej Katarzyniec wspólnie z prezesem spółki Pałac Książęcy Tomaszem Hucałem poinformowali media o zmianach dotyczących funkcjonowania dwóch obszarów będących w gestii spółki. Pierwszym z nich jest kąpielisko miejskie, drugim cennik wynajmu sal pałacowych. Wspólnie zdecydowano, iż kąpielisko miejskie będzie od dzisiaj bezpłatnie udostępnione mieszkańcom. W godzinach od 10.00 do 18.00 codziennie do 1 września można skorzystać z całego kompleksu przy ulicy Niepodległości.

Chwalę władze miasta za męską decyzję zamknięcia niebezpiecznej niecki – rozpoczął spotkanie Tomasz Hucał. Jak wykazują bowiem kolejne prowadzone ekspertyzy pod dnem basenu znajduje się ogromna dziura. Napełnienie niecki wodą, przy jej obecnym stanie technicznym i braku podłoża, grozi katastrofą. Zamknięcie obiektu było jedyną możliwą decyzją. – Priorytetem było dla nas, i nadal pozostaje, bezpieczeństwo mieszkańców – podkreślił Andrzej Katarzyniec. Jak zapewnił gospodarz miasta jeszcze w tym roku rozpoczną się prace na kąpielisku. W chwili otrzymania pierwszej ekspertyzy rozpoczęto rozmowy z wykonawcami podobnych projektów, aby oszacować zakres i sposób przeprowadzenia remontu niecki, która nigdy nie doczekała się naprawy (mimo licznych deklaracji).

Drugim tematem spotkania był cennik wynajmu sal pałacowych. – Nie znam przyczyny ustalenia dotychczasowych cen wynajmu Sali Kryształowej na tak wysokim poziomie – podkreślił Tomasz Hucał. Funkcjonujący dotychczas cennik zakładał, że wynajęcie Sali Kryształowej na wesele z poprawinami w ostatni weekend sierpnia kosztowało 25 tysięcy złotych! Takie ustalenia powodowały, że obiekt nie był wykorzystywany, a potencjalni klienci wybierali korzystniejsze oferty. W miesiącach wakacyjnych koszt wynajmu sali Kryształowej wynosił 15 tysięcy złotych, od września do czerwca – 10 tysięcy złotych. Ceny te w żaden sposób nie przystawały do realiów i cen obowiązujących w innych domach weselnych na terenie miasta.

Po przeanalizowaniu kosztów mediów, obsługi oraz cen rynkowych ustalono nowe stawki wynajmu Sali Kryształowej Pałacu Książęcego na wesela. Najniższa z dotychczasowych cen (7 500 brutto) stała się obecnie najwyższą. Obowiązują również dotychczasowe zasady przyznawania rabatów. Równocześnie obniżono ceny wynajmu na inne cele wszystkich pomieszczeń Pałacu. Niższa będzie m.in. odpłatność za Salę Kryształową na bale studniówkowe oraz na potrzeby klientów indywidualnych.

Pałac ma być dla ludzi – podsumował spotkanie oraz wprowadzone zmiany burmistrz Andrzej Katarzyniec.