Doskonale zaprezentowali się zawodnicy ZSR „Start” Zielona Góra podczas Mistrzostw Europy niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które odbyły się w Helsinborgu w Szwecji  (16-21.09.2019 roku). W klasyfikacji indywidualnej zdobyli brązowe medale PIOTR GRUDZIEŃ w klasie 8-mej oraz IGOR MISZTAL w klasie 10-tej. Bardzo dobrze wypadli  pozostali nasi zawodnicy TOMASZ JAKIMCZUK z Żagania, klasa 2, dotarł aż do ćwierćfinału i w walce o medale natrafił na swojego kolegę z reprezentacji Rafała Czupera, ulegając mu po zaciętym pojedynku. Ostatecznie zajął miejsce 5-8. Niewiele brakowało MARCINOWI SKRZYNECKIEMU do awansowania do dalszych gier o medale, po bardzo dobrych meczach eliminacyjnych również w klasie 8-mej, najbardziej licznej (startowało aż 25 zawodników), uległ nieznacznie  zawodnikowi z Ukrainy, zajmując  miejsce 9-14.

Zawodnicy zielonogórskiego “Startu” po dobrych występach w turnieju indywidualnym nie zawiedli, wszyscy zdobyli medale startując w klasyfikacji drużynowej. Złoty medal wywalczył IGOR MISZTAL wraz z Patrykiem Chojnowskim (Start Szczecin) w klasie 10, bezapelacyjnie wygrali  wszystkie spotkania w grupie eliminacyjnej, w półfinale pokonali zespół z  Montenegro 2:0, a w finale po emocjonującym meczu wygrali z reprezentacją Francji 2:1. Niewiele brakowało, aby TOMASZ JAKIMCZUK przywiózł złoty medal wspólnie z Rafałem Czuperem (Start Białystok) w klasie 1-2. Zwyciężyli w eliminacyjnej grupie, natomiast w półfinale ulegli zawodnikom z Serbii 0:2, wcześniej w eliminacjach tę samą ekipę pokonali wynikiem 2:0. Ostatecznie zdobyli brązowy medal. Utytułowani zawodnicy: PIOTR GRUDZIEŃ  i MARCIN  SKRZYNECKI w klasie 8-mej zdobyli również brązowy medal. Z grupy eliminacyjnej wyszli na 2 miejscu, natomiast w półfinale nie dali rady silnej reprezentacji z Ukrainy, która została mistrzem Europy. Podsumowując występy zawodników, podopiecznych trenerów Lucjana Błaszczyka i Jacka Kaczmarka należy stwierdzić, że są to bardzo wartościowe wyniki w tak prestiżowej imprezie sportowej, wywalczone z wielką determinacją.

Takie lokaty pozwoliły zawodnikom na zajęcie lepszych miejsc w rankingu światowym, przybliżając ich coraz bardziej do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich Tokyo 2020. Zdobycie ogółem 5 medali  przez podopiecznych “Startu” jest znaczącym sukcesem i świadczy o tym, że nasz klub jest wiodącym w kraju w tej dyscyplinie sportowej.