Zawodnicy „Żagańskich Boberków” po wakacyjnej przerwie wznowili treningi na Basenie Arena Żagań. Sprawdzili też swoją kondycję na zawodach pływackich otwarcia sezonu 2019/20 o Puchar Prezesa Towarzystwa Pływackiego w Zielonej Górze, które odbyły się 29 września. W zawodach wzięło udział 126 zawodników z 11 klubów województwa lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i świętokrzyskiego.

Najlepiej w zmaganiach wypadł Paweł Lniak, który dwukrotnie zajmował najwyższe podium – w konkurencjach 50 m stylem motylkowym i 50 m stylem dowolnym. Pozwoliło mu to również na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej zawodów w kategorii wiekowej 11 lat i młodsi. Znakomicie spisał się także Łukasz Pawlik – zajął pierwsze miejsce na 50 m stylem klasycznym oraz drugie miejsce na 100 m stylem klasycznym. Podobnie Weronika Matusiak zajęła pierwsze miejsce na 100 m zmiennym i drugie miejsce na 100 m dowolnym. Najlepszym wynikiem Kacpra Gajdy było zajęcie 4. miejsca na 50 m stylem klasycznym. Również 4. miejsce zajęła Emilia Kalkowska debiutująca na dystansie 100 m stylem dowolnym. Sebastian Mikołajewski ulokował się na 5. miejscu na 50 m grzbietowym, a Mikołaj Popin zdobył 7. lokatę w tej samej konkurencji – znacząco poprawiając swój rekord życiowy.

Materiał nadesłany przez Stowarzyszenie Pływackie “Żagańskie Boberki”