15 grudnia 2019 roku zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy, który w tym roku dla odmiany odbędzie się na placu generała Stanisława Maczka. Nowa lokalizacja wynika z dodatkowych animacji, które przygotował dla najmłodszych Żagański Pałac Kultury, a które przeprowadzone będą w wyremontowanym pałacyku przy ul. Jana Pawła II 7. W godzinach od 11.00 do 18.00 można będzie zatem zarówno dokonać zakupów na jednym z kolorowych stoisk rozstawionych na placu, jak i wziąć udział w warsztatach dla dzieci w budynku pałacyku. Na żagańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym kupić można będzie ozdoby świąteczne, żywe choinki, karpie, miody, wyroby wędliniarskie oraz skosztować potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, grzanego wina, żołnierskiej grochówki oraz lokalnego pieczywa.

W trakcie imprezy warto obejrzeć wystawę prac finałowych zgłoszonych w ramach konkursu na żagańską kartkę świąteczną oraz odebrać bezpłatną kartę.  W pałacyku oprócz wystawy można będzie wziąć udział w warsztatach dekorowania pierników (12.00-13.30), przez cały czas trwania imprezy skorzystać z fotobudki w świątecznej scenerii. Na scenie od godziny 13.00 rozpocznie się kolędowanie, zakończone występem orkiestry wojskowej z Żagania. O godzinie 16.00 rozpocznie się Wigilia Miejska, w trakcie której podzielimy się opłatkiem, składając sobie życzenia. Jak co roku zapraszamy na przygotowane potrawy wigilijne oraz do udziału w konkursie i wyśpiewanie sobie choinki.

Od godziny 17.00 rozpocznie się “Bukowińskie kolędowanie” w wykonaniu Zespołu Górali Czadeckich “Jodełki” oraz Zespołu śpiewaczy “Amigo”.

Serdecznie zapraszamy na Żagański Jarmark Bożonarodzeniowy.