W sobotę 1 sierpnia odbędzie się wiele różnorodnych wydarzeń. Na wszystkie serdecznie zapraszamy.

Przede wszystkim o godzinie 17.00 warto zatrzymać się i oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Jak co roku miejskie uroczystości upamiętniające wybuch powstania odbędą się przy pomniku na bulwarze Szarych Szeregów w Żaganiu. W programie: apel pamięci, koncert pieśni powstańczych oraz wystawa odznaczeń.

Z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego harcerze Trzeciej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Azymut” w Żaganiu organizują Dzień Pamięci, który odbędzie się na placu gen. Maczka w godzinach od 10.00 do 16.00. W programie: kalendarium Powstania Warszawskiego z żywym słowem, piosenki tamtych lat, pierwsza pomoc powstańcza oraz inne atrakcje.

Tego dnia Stowarzyszenie Turystyczne “Ogniwo” zaprasza również na „Power Rower w Żaganiu”, czyli lokalne święto miłośników rowerów. Rozpocznie się ono o godz. 10.00 na terenie Muzeum Obozów Jenieckich. Impreza ma charakter otwarty i bezpłatny. W programie min. cross rowerowy jazda na regularność, wycieczka do książęcego lasu.

O 13.00 zapraszamy mieszkańców Żagania na plac Słowiański na TANGO FLASH MOB.

O 17.00 na stadionie przy ul. Karpińskiego Miejski Klub Sportowy Czarni Żagań 1957 zmierzy się ze Stalą Sulęcin.  Bilety w cenie 5 zł. Wstęp dla kobiet i dzieci jest bezpłatny. Zapraszamy serdecznie i prosimy o doping.

 

W ramach WAKACYJNEJ SOBOTY w Muzeum Obozów Jenieckich o godzinie 15.00 rozpocznie się bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem, na które można dojechać z centrum miasta darmowym autobusem:

wyjazd:  Rynek godz. 14.45 – Żaganny – Konopnickiej – Kochanowskiego  –  Muzeum

powrót: Tunel ,, HARRY” o godz. 17.00 – Kochanowskiego -Konopnickiej- Żaganny- Rynek