W miniony weekend gościliśmy w Żaganiu delegację z miasta partnerskiego Teltow. Przedstawiciele klubu piłki nożnej Teltower FV 1913 e.V. przyjechali do Żagania, aby omówić ramowy program współpracy z Miejskim Klubem Sportowym Czarni Żagań 1957.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Zastępcą Burmistrza Sebastianem Kuleszą w żagańskim magistracie. Goście przekazali serdeczne pozdrowienia od Burmistrza Teltow oraz podziękowali za miłe przyjęcie. Była to również okazja do podsumowania dotychczasowej współpracy z Teltow w dziedzinie sportu. Wszyscy zgodnie wyrazili nadzieję na jej pomyślny rozwój w przyszłości.

Po południu goście z Teltow mieli okazję obserwować treningi najmłodszych zawodników MKS Czarni Żagań 1957, które odbywały się na żagańskiej Arenie. Po treningach członek zarządu oraz trenerzy spotkali się z przedstawicielami niemieckiego klubu, aby omówić kluczowe elementy oraz ramowy program współpracy. Rozmawiano o możliwości organizacji polsko-niemieckich meczów sparringowych, wspólnych zgrupowań oraz letnich szkółek piłkarskich. Najwięcej uwagi poświęcono jednak współpracy w zakresie sportu dzieci i młodzieży.

W trakcie dwudniowego pobytu goście z Teltow mieli okazję poznać nasze atrakcje turystyczne oraz zobaczyć żagańskie obiekty sportowe.