6 października odbyło się 9 przetargów, w efekcie których gmina Żagań sprzedała działki za ponad milion złotych. Wśród sprzedanych działek znajduje się nieruchomość położona przy ul. Lotników Alianckich przy PSB Mrówka oraz tereny wchodzące w skład gospodarczej strefy Asnyka w Żaganiu, w tym 15-arowy teren przeznaczony pod zabudowę usługowo-składową. Są to kolejne miejskie tereny inwestycyjne, które znalazły nabywców w tym roku. Strefa Asnyka jest jednym z bardziej atrakcyjnych terenów przeznaczonych pod przemysł i działalność usługową ze względu na posiadaną infrastrukturę, bezpośrednie położenie przy obwodnicy miejskiej (ciąg DK 12) oraz drogi wewnętrzne dostosowane do ruchu ciężkiego.

17 listopada odbędą się kolejne przetargi na nieruchomości zlokalizowane w tej strefie. Jednym z nich jest teren o powierzchni 1,30 ha przeznaczony pod zabudowę przemysłową, drugim największa działka znajdująca się w obszarze strefy, licząca niemalże 3ha. Szczegółowe informacje dotyczące listopadowych przetargów można znaleźć na stronie urzędu.

We wtorek rozstrzygnięte zostały również przetargi na sprzedaż sześciu działek przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne przy ulicy Długosza w Żaganiu.