Żagań

Szanowni Mieszkańcy

dementujemy informacje opublikowane dzisiaj przez Małgorzatę Trzcionkowską na portalu internetowym www.zary.naszemiasto.pl. Domagamy się oficjalnych przeprosin  i sprostowania nieprawdziwej informacji.

Oświadczamy, że nie ma wyniku testu burmistrza Andrzeja Katarzyńca, żagański Sanepid nie udzielił informacji na temat nieistniejącego wyniku dziennikarce i co najważniejsze – nie są poszukiwane osoby mające kontakt z burmistrzem. Żaden z pracowników magistratu nie przebywa również na kwarantannie. Opublikowany dzisiaj materiał jest przykładem skrajnej nierzetelności dziennikarskiej i kłamstwa. Przykro nam, że grając na Państwa emocjach i strachu tworzy się na portalu żary.naszemiasto.pl podobne informacje.

O wynikach testu burmistrza Andrzeja Katarzyńca, decyzjach żagańskiego Sanepidu oraz konsekwencjach prawnych dzisiejszej publikacji będziemy informować Państwa na bieżąco. Burmistrz biorąc udział we wskazanych w materiale uroczystościach nie miał żadnych objawów choroby. Natychmiast, gdy poczuł się źle, udał się na zwolnienie lekarskie.