Remonty w żagańskich placówkach oświatowych trwają.
W Szkole Podstawowej nr 2 dobiega końca remont kuchni oraz stołówki szkolnej. Szkoła otrzymała na ten cel dofinansowanie z rządowego programu “Posiłek w szkole i w domu”. W ramach programu pozyskano dofinansowanie w wysokości 80 tys. złotych, całkowity  koszt inwestycji to 130 000 złotych.

W żagańskiej „Siódemce”  trwają prace dekarskie. Zakres prac obejmuje gruntowny remont pokrycia dachu na małej i dużej sali gimnastycznej, łączniku do sali gimnastycznej, budynku szkoły od strony ulicy Żarskiej oraz dachu nad biblioteką i stołówką szkolną, wraz z wymianą obróbek blacharskich oraz rynien. Koszt inwestycji to 120 000 złotych.

Również Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 przeprowadza remonty. Aktualnie trwa adaptacja pomieszczeń gospodarczych na klasę ze szkolną izbą pamięci. Całkowity  koszt inwestycji to 58 500 złotych.

Gruntowny remont klasy przeznaczonej do nauki przedmiotów przyrodniczych w PSP nr 3 został zakończony. Obecnie trwa urządzanie i wyposażanie gabinetu w pomoce dydaktyczne, na których zakup otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 72 700 złotych.