Od tygodnia trwa montaż iluminacji ulicznych. Jak już zapewne zwróciliście uwagę ozdoby zawieszono już na lampach w centrum Żagania. Od wczoraj ozdoby uliczne montowane są na peryferyjnych dzielnicach miasta – na Moczyniu i Kolonii Laski. Tam jako pierwsze zostaną one włączone. Następnie wykonawca powróci do centrum, rozwieszając pozostałe elementy iluminacji.

Największe elementy świetlne włączone zostaną w niedzielę 6 grudnia, niestety w tym roku bez naszego udziału. W trosce o Wasze bezpieczeństwo zwróciliśmy się z prośbą o pomoc w tej materii do Świętego Mikołaja. Zgodził się przyjechać do Żagania i włączyć czapkę na Wieży Widokowej, miejską choinkę na placu Słowiańskim oraz iluminacje przed Pałacem Książęcym. Dokładana godzina przyjazdu wyjątkowego gościa pozostanie jednak niespodzianką. Do 3 grudnia zamontowane i uruchomione zostaną wszystkie iluminacje uliczne oraz choinki w każdej z dzielnic. Czy wiecie, ile miejskich choinek stawianych jest każdego roku w Żaganiu? Warto pospacerować po naszym pięknym mieście i poszuka świątecznych drzewek, pamiętając oczywiście o bezpieczeństwie własnym i innych.

W tym roku iluminacje rozbłysną w miejscach dotychczas pozbawionych oświetlenia świątecznego (np. na Bema, część Rynku). Zadbaliśmy o to, aby w centrum miasta pojawiły się nowe, piękne dekoracje. Ozdoby pojawią się na każdej z dzielnic miasta, wnosząc atmosferę Świąt we wszystkie rejony Żagania.