Po 35 latach pracy w Urzędzie Miasta Żagań nadszedł czas pożegnań. Inspektor Kornela Andzel odeszła na emeryturę, odbierając zasłużone podziękowania za lata pracy dla Żagania. W trakcie zawodowej aktywności Pani Andzel zajmowała się gospodarką nieruchomościami, prowadząc między innymi sprzedaż lokali i nieruchomości gminnych. Wraz z przejściem Pani Neli na emeryturę, znika z magistratu jej głośny śmiech, codzienny uśmiech oraz burza loków. Zarówno mieszkańcy, jak i współpracownicy zdążyli poznać Panią Inspektor jako osobę otwartą, serdeczną, pogodną, gotową do pomocy i służącą swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem.

Jak podkreślił w trakcie spotkania burmistrz Andrzej Katarzyniec, pani Kornela jest pracownikiem wykonującym swoje obowiązki zawsze sumiennie i rzetelnie, co stanowiło gwarancję jakości przygotowanych przez nią dokumentów. – Dziękuję za serce włożone w pracę w magistracie – podkreślił Andrzej Katarzyniec. – Niech lata spędzone w tych murach będą źródłem samych miłych wspomnień i opowieści, a sama praca wzorem do naśladowania dla dzieci i wnuków. Kornela Andzel podziękowała przełożonym za opiekę i lata życia, które spędziła w magistracie.

Dziękuję za te piękne lata, poświęcenie i oddanie, lojalność oraz trud włożony w pracę w naszym Urzędzie. Wyrażam także nadzieję, że nie zapomni Pani o nas  i podobnie jak my wszyscy, będzie dobrze wspominać spędzone tutaj chwile. Chcę zapewnić Panią, że będzie Pani u nas zawsze mile widzianym gościem – podsumował zastępca burmistrza Sebastian Kulesza.