19 stycznia 2021 roku burmistrz Andrzej Katarzyniec spotkał się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, nagrodzonych w dwóch konkursach. Gospodarz Żagania podziękował dzieciom za zaangażowanie i aktywność w tym trudnym, zdalnym systemie edukacji, pytając również, czy chciałyby wrócić do szkolnych ław. Obie dziewczynki były zgodne – tęsknią za kolegami i koleżankami. Czekają na powrót do szkoły.

Gabriela Dzieńdziara, uczennica 5 klasy, wzięła udział w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu “Ekologia w moim domu”. W tym roku na konkurs wpłynęło 61 prac z 7 województw Polski. W kategorii praca plastyczna nadesłano 38 prac, natomiast w kategorii praca multimedialna lub literacka 23 prace. Gabrysia przygotowała ciekawą animację o propagowaniu ekologicznych zachowań, które rozpoczynają się w naszych domach. Praca dziecka zajęła I miejsce w kategorii multimedialnej lub literackiej dla klas IV-VIII. Opiekunką Gabrysi była Barbara Górecka-Szpała.

Druga z dziewczynek, Julia Kubalewska, uczennica klasy VII, wzięła udział w internetowym konkursie na temat Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczestniczyło w nim 512 uczniów z lubuskich szkół podstawowych. Julia uzyskała świetny wynik i tym samym została wyróżniona. Nagrodę odebrała osobiście w Zielonej Górze. Konkurs, jak co roku, zorganizowany został pod patronatem Lubuskiej Wojewódzkiej Rady BRD i przy wsparciu Lubuskiego Kuratora Oświaty. Opiekunką Julii była Anna Krych.