Wizyta w żarskim schronisku

2 lutego 2021 roku burmistrz Andrzej Katarzyniec odwiedził Miejskie Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Żarach, aby sprawdzić warunki, w jakich przebywa tam 5 żagańskich czworonogów. Na miejscu gospodarz Żagania spotkał się ze specjalistką do spraw zwierząt, panią Jolantą Jureczko, przekazując na jej ręce koce i ręczniki, potrzebne do pielęgnacji psów i kotów. Burmistrz obejrzał nową kociarnię oraz magazyn z karmą dla zwierząt. Jak podkreśliła Jolanta Jureczko obecnie wszelkie akcje zbiórki jedzenia dla podopiecznych schroniska organizowane są z troską o jakość kupowanej karmy – opiekunowie zwierząt wskazują produkty, które najlepiej nadają się dla psów i kotów. Dzięki takim działaniom znacznie poprawiono sposób żywienia czworonogów. Jolanta Jureczko przedstawiła również dokumenty pokazujące, ile dodatkowych badań i sposobów leczenia zapewnia zwierzętom placówka.

Pięć żagańskich psiaków czeka obecnie na adopcję. Prowadzony przez schronisko program sprawił, że spośród prawie 100 zwierząt obecnie na terenie placówki przebywa nieco ponad 40 psiaków. Zwierzęta mają należytą opiekę weterynaryjną.

Andrzej Katarzyniec podkreślał w trakcie spotkanie, że cieszą go warunki w jakich przebywają psiaki. Burmistrz zamierza kontynuować podjęte w ubiegłym roku starania, mające na celu utworzenie podobnej placówki na terenie ZZO w Marszowie. Współwłaścicielem nowego schroniska byłoby miasto Żagań.