Klub Aktywnego Seniora

Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu otrzymała darowiznę z Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej na realizację projektu Klub Aktywnego Seniora. Celem Projektu jest stworzenie miejsca przyjaznego seniorom. Zapewnienie czasu wolnego, wsparcie oraz ćwiczenie umysłu dla osób w wieku 60+.

Klub jest podzielony na dwa panele:

  • Klub Nowej Technologii, gdzie prowadzone będą cykliczne szkolenia dla seniorów. Zakupiłyśmy 4 tablety w celu zaprezentowania nowoczesnych aplikacji mobilnych, kompatybilnych ze smartphonami m.in. aplikacje sklepowe, portale społecznościowe. Seniorzy często nie mają osoby, która pokazałaby im na czym polega nowoczesna technologia, szukają rady i wsparcia w naszej Bibliotece. Chcemy zachęcić osoby starsze i pokazać, że to co dla nich tak odległe, nie musi być trudne,
  • Klub Planszówek ma na celu aktywizację umysłową seniorów. W tym celu zakupiłyśmy 20 gier planszowych odpowiednich dla grupy docelowej Projektu. Seniorzy będą trenowali swoją pamięć i koncentrację przy tworzeniu nowych ścieżek mnemotechniki,

Bardzo często angażujemy społeczność w różne przedsięwzięcia szkolenia, spotkania, wernisaże. W Czytelni Ogólnej przy Oddziale dla Dorosłych działają różne kluby zainteresowań, m.in. Żagańskie Dzierganki, Dyskusyjny Klub Książki, jednak dotychczas brakowało odpowiedniego sprzętu i materiałów do stworzenia kolejnych przedsięwzięć, takich jak Klub Aktywnego Seniora. Stworzymy miłą, rodzinną atmosferę i pokażemy seniorom, że mogą liczyć na naszą pomoc w każdym aspekcie. Na co dzień staramy się udowadniać naszym klubowiczom, że mają w nas wsparcie i mogą czuć się wyróżnieni i docenieni.

Do klubu zapisać można się osobiście w Bibliotece, lub pod numerem tel. 684776482. Zajęcia rozpoczną się w marcu i prowadzone będą w grupach czteroosobowych.

Projekt jest finansowany ze środków Darowizny otrzymanej od Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

materiał nadesłany