Bibliotekarz Roku 2020

Magdalena Śliwak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Papuszy w Żaganiu, zdobyła tytuł Lubuskiego Bibliotekarza Roku 2020. 14 kwietnia burmistrz Andrzej Katarzyniec podziękował osobiście dyrektor książnicy za pracę, która rozsławia Żagań na całe województwo, stanowiąc dla innych inspirację. Na ręce Magdaleny Śliwak burmistrz złożył podziękowania dla całego zespołu miejskiej biblioteki, który swoją kreatywnością i zaangażowaniem wywalczył ów prestiżowy tytuł.

Komu przyznawany jest tytuł Bibliotekarza Roku?

Celem Konkursu jest promocja zawodu bibliotekarza. Konkurs składa się z dwóch etapów: okręgowego i ogólnopolskiego, podczas których są wybierani najbardziej cenieni bibliotekarze w poszczególnych województwach, a następnie Bibliotekarz Roku cieszący się największym uznaniem w kraju. W tej edycji konkursu, oprócz działań na rzecz biblioteki, jej użytkowników i środowiska lokalnego, oceniane są dokonania kandydatów w zakresie wdrażania internetowych form działalności biblioteki w czasie pandemii.

Etap ogólnopolski konkursu rozpoczyna się 13 kwietnia. Komisja Odznaczeń i Wyróżnień przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich ustali finałowy ranking Konkursu na podstawie rankingów I etapu. Ogłoszenie wyników już 6 maja 2021 r.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!