Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Burmistrz Miasta Żagań oraz Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu ogłaszają konkurs fotograficzny „Żagański Pomnik Historii w obiektywie”.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie fotografii przedstawiającej Poaugustiański Zespół Klasztorny w Żaganiu, który w 2011 roku został uznany za Pomnik Historii. Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie zabytkom o szczególnej randze i ogromnej wartości dla kultury narodowej.

„Celem ochrony pomnika historii jest zachowanie, ze względu na wartości kulturowe, artystyczne, historyczne, materialne i niematerialne jednego z najcenniejszych gotycko-barokowych zespołów klasztornych historycznego Śląska, czołowego ośrodka religijnego i naukowego w regionie.”
(Rozporządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 lutego 2011 r.)

Termin zgłaszania prac: od 18 kwietnia 2021 roku do 31 sierpnia 2021 roku.

Zdjęcia wraz z formularzem zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną na adres k.boryna@um.zagan.pl.

Fotografowanie wnętrz pomnika historii „Żagań – poaugustiański zespół klasztorny” będzie możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z panią Elżbietą Nowicką, pod numerem tel. 606 210 292 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres paniela@wp.eu.
(UWAGA! W okresie od 1 do 15 maja fotografowanie wnętrz po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z panią Haliną Gacek pod numerem tel. 609 821 170.)

Partnerem Konkursu jest Akcja Katolicka Żagań przy Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu.

Regulamin Konkursu
Klauzula informacyjna
Formularz zgłoszenia