Zawody pływackie na Arenie

W sobotę 8 maja na Basenie Arena w Żaganiu odbędą się zawody pływackie pod patronatem Burmistrza Miasta Żagań – III Żagański Puchar Sprintu. Jest to kolejna pływacka impreza o szczeblu ogólnopolskim organizowana w naszym mieście – tym razem w reżimie sanitarnym i bez udziału publiczności. Zawody odbędą się w dwóch blokach – pierwszy dla zawodników z rocznika 2010 i młodszych rozpocznie się o 10:00, drugi – dla zawodników z rocznika 2009 i starszych rozpocznie się około godziny 14:00. O wynikach zmagań można będzie przeczytać na stronie livetiming.pl

W III Żagańskim Pucharze Sprintu nasze miasto reprezentować będzie 18 zawodników klubu sportowego Stowarzyszenie Pływackie „ŻAGAŃSKIE BOBERKI”. Na dystansach 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem zmiennym nasi pływacy zmierzą się z zawodnikami z Wrocławia, Wolsztyna, Legnicy, Zgorzelca, Świebodzina, Kłodzka, Głogowa, Zielonej Góry czy Gorzowa Wielkopolskiego.

Organizatorem III Żagańskiego Pucharu Sprintu jest Stowarzyszenie Pływackie „ŻAGAŃSKIE BOBERKI”, a zawody odbywają się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Żagań oraz Starostwa Powiatowego w Żaganiu.