Inwestycje drogowe

Niebawem rozpoczną się kolejne inwestycje drogowe, a w związku z nimi mogą pojawić się chwilowe utrudnienia. Na początku lipca wykonawca rozpocznie prace na ulicy Nocznickiego, od 21 czerwca zmiany czekają na pieszych również na ulicy Świerkowej i Pułaskiego.

Na ulicy Nocznickiego prace w lipcu rozpocznie firma ABM ZGORZELEC Sp. z o.o. Dzięki inwestycji przebudowany zostanie odcinek nawierzchni jezdni i chodników wraz z oświetleniem, odwodnieniem i zagospodarowaniem zieleni. Na wykonanie zadania wykonawca ma czas do 25 listopada 2021 roku.

11 czerwca przekazano teren wykonawcy  zadania przebudowy chodnika po jednej stronie ulicy Świerkowej oraz obustronnej przebudowy chodnika przy ul. Kazimierza Pułaskiego w Żaganiu (z pominięciem ok. 30 m już zrobionego odcinka na ul. Pułaskiego). Zadanie to zrealizuje firma WILEBUD Marta Pach z Żagania. Nowy chodnik wykonany zostanie  z kostki brukowej betonowej szarej oraz kostki brukowej betonowej czerwonej dla zjazdów. Przebudowa obejmie również znajdujące się w chodniku elementy techniczne tj. skrzynki uliczne, wpusty deszczowe, studnie rewizyjne (te wyregulowane zostaną do poziomu projektowanej nawierzchni).