Żagańskie Boberki

19 maja zawodnicy Stowarzyszenia Pływackiego „ŻAGAŃSKIE BOBERKI” wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Okręgu Lubuskiego w pływaniu, które odbyły się w Zielonej Górze – Drzonkowie na basenie 50 m. Do zawodów pływackich zgłosiło się 205 zawodników z 16 klubów z całej Polski.

Młodzi pływacy, którzy na co dzień trenują na żagańskim Basenie Arena, spisali się znakomicie. W klasyfikacji generalnej za dwa najlepsze starty wśród 10-latków Laura Szpakowska i Filip Pawłowicz zajęli 1 miejsce, a Jakub Kowalczyk – 4 miejsce. Wśród 11-latków Zofia Łuczyńska zajęła 3 lokatę, Wiktoria Branowicz 5 lokatę, a Kornela Rosa – 9. Paweł Lniak (12 lat) był na 4 miejscu. Emilia Kalkowska (15 lat) zajęła 9 miejsce.