Paterson

Kino Pałac zaprasza 22 sierpnia (niedziela) o godz. 17:00 na projekcję filmu „Paterson” (2016). Przyjdź do kina i zwolnij – wątkiem przewodnim sierpniowego pokazu jest temat Powoli nawiązujący do nurtu slow cinema. Wydarzenie odbędzie się w Sali Inter Żagańskiego Pałacu Kultury. Wstęp bezpłatny.Wejściówki do odbioru w ŻPK (ul. Szprotawska 4, pok. 168, tel. 68 477 64 78) dostępne od 16 sierpnia – bądź przed seansem. Liczba miejsc ograniczona!

„Paterson” to rewelacja festiwalu w Cannes w 2016 roku i jeden z najlepszych filmów Jima Jarmuscha. Twórca „Broken Flowers” stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.

Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie (opis dystrybutora).

Reżyseria: Jim Jarmusch

Występują: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Helen-Jean Arthur

Kraj produkcji: Francja, Niemcy, USA

Rok produkcji: 2016

Czas trwania: 118 min

Zwiastun:https://youtu.be/pkBtl4UJuvE

SYLWETKA REŻYSERA

JIM JARMUSCH. Urodzony w 1953 roku nowojorski artysta niezależny. W wieku 17 lat opuścił Akron i przyjechał do Nowego Jorku. Początkowo studiował literaturę na Uniwersytecie Columbia. Pod koniec studiów na rok wyjechał do Paryża, gdzie najwięcej czasu spędzał w Cinémathèque Française. Studiował w Institute Film and TV na Uniwersytecie Nowojorskim. Był asystentem Nicolasa Raya. Współpracował również z Wimem Wendersem. Dzięki Wendersowi rozpoczął również współpracę z producentem swoich filmów, Otto Grokenbergerem i operatorem Robbym Müllerem. Debiut filmowy przyniósł Jarmuschowi międzynarodowe uznanie. Jest jednym z najczęściej nagradzanych reżyserów niezależnych.

Wybrana filmografia:

1980 – Nieustające wakacje / Permanent Vacation

1984 – Inaczej niż w raju / Stranger than Paradise

1986 – Poza prawem / Down by Law

1989 – Mystery Train

1991 – Noc na Ziemi / Night on Earth

1995 – Truposz / Dead Man

1999 – Ghost Dog: Droga samuraja / Ghost Dog: The Way of the Samurai

2003 – Kawa i papierosy / Coffee and Cigarettes

2005 –  Broken Flowers

2009 –  The Limits of Control

2013 – Tylko kochankowie przeżyją / Only Lovers Left Alive

2016 – Gimme Danger

2016 – Paterson

Źródło fotografii: Photo Credit Mary Cybulski

Zdjęcie reżysera: Sara Driver