Test sprawnościowy do Policji

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu zaprasza do udziału w treningu testu sprawności fizycznej dla kandydatów do służby w policji.

W sobotę (4 września) w godzinach od 10.00 do 12.00 na terenie Areny Żagań przy ul. Kochanowskiego 6 odbędzie się próbny test sprawności fizycznej do Policji. Spróbować pokonać tor może każdy. Szczególnie zapraszamy wszystkich, którzy zastanawiają się nad wstąpieniem do służby, aby przyszli i sprawdzili swoje możliwości, czy są w stanie pokonać tor przeszkód w wymaganym czasie. Wszystko będzie odbywało się pod okiem policyjnych instruktorów, którzy udzielą cennych wskazówek, jak przygotować się do tego testu.

Test sprawności fizycznej składa się z ośmiu ćwiczeń przeprowadzonych w jednym dniu w następującej kolejności:

– okrążanie stojaków,

– przewroty na materacu,

– przeniesienie manekina,

– pokonanie górą płotków lekkoatletycznych,

– rzuty piłkami lekarskimi,

– przenoszenie piłki lekarskiej,

– pokonanie górą skrzyń gimnastycznych,

bieg wahadłowy.

Aby zaliczyć test pozytywnie cały tor przeszkód należy pokonać w czasie nieprzekraczającym 1.41,0

Służba w Policji jest dla osób, które chcą w życiu robić coś pożytecznego. Nie boją się wyzwań, są zawsze chętne i gotowe do działania. W zamian Policja oferuje stabilność zatrudnienia, bardzo dobre zarobki oraz możliwość rozwoju zawodowego. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc do Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu 47 79 312 70.

materiał nadesłany