Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Trwają apele inaugurujące rok szkolny 2021/2022. Dzieci wspólnie z rodzicami spotkały się na placach apelowych miejskich szkół, aby uroczyście rozpocząć kolejny rok edukacyjnej przygody. Burmistrz Andrzej Katarzyniec wziął udział w dwóch apelach, witając w murach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 szczególnie pierwszoklasistów. Wszystkim zebranym burmistrz życzył przede wszystkim zdrowia, wskazując na konieczność przestrzegania przepisów sanitarnych oraz wzajemnej troski o dzieci.  – Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami wojewody, które na razie nie widzą przesłanek do wprowadzenia nauczania zdalnego – podkreślił Andrzej Katarzyniec. – Wspólnie musimy zadbać o bezpieczeństwo dzieci i stosować się do regulaminów szkół dotyczących ochrony przeciwko COVID-19. Dzieci starsze proszę o opiekę nad młodszymi, tak aby każdemu było w szkole dobrze. 

Gospodarz miasta poprosił w “Piątce” o ostrożność w trakcie drogi do szkoły. Chwilowe utrudnienia związane z remontem prowadzonym przed budynkiem potrwają do połowy października. Jesienią będzie już można bezpiecznie spacerować na zajęcia. W “Siódemce” wspólnie z dyrektor Dorotą Stebelską oraz przewodniczącym rady Adamem Matwijowem burmistrz podziękował za pracę czterem nauczycielom, którzy przeszli dziś na emeryturę.

Cała społeczność pożegnała Lecha Berenca, trenera sportowego i pedagoga, Beatę Nowak nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, Elżbietę Sokołowską trzymającą pieczę nad szkolną biblioteką oraz Elżbietę Jakubas pracownika świetlicy.