Narodowy spis powszechny

Do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie grozi karą grzywny.

Każdy mieszkaniec będzie miał możliwość wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spisać się będzie można u rachmistrzów spisowych na dziedzińcu pałacu w trakcie Kosmicznego Jarmarku św. Michała w sobotę i niedzielę w godz. 13.00-16.00. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Żagań (pokój 165 w prawym skrzydle pałacu): tel. 68 477 10 54, 68 477 10 57.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach, kiedy osoba objęta spisem powszechnym nie może dopełnić obowiązku samospisu przez Internet, dane są zbierane metodami:

  • wywiadu telefonicznego przeprowadzanego przez rachmistrza spisowego, który wprowadza dane uzyskane od respondenta do formularza spisowego,
  • wywiadu bezpośredniego, przeprowadzanego przez rachmistrza spisowego przy pomocy urządzenia mobilnego wyposażonego w oprogramowanie dedykowane do przeprowadzenia spisu (wywiady bezpośrednie będą realizowane w szczególnych przypadkach – jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli – i przy zachowaniu reżimu sanitarnego).

Więcej na https://spis.gov.pl/. 

Nie możesz wykonać samospisu internetowego?

Zadzwoń na infolinię:  22 279 99 99 i spisz się przez telefon lub w Urzędzie Miasta Żagań w Wydziale Spraw Obywatelskich w Pałacu Książęcym pokój 165.