Stadt Teltow / Dirk Pagels

W niedzielę 21 listopada w Pałacu Książęcym w Żaganiu odbył się wernisaż malarstwa grupy „blutorangen”, w którym uczestniczyli przyjaciele z naszego miasta partnerskiego Teltow – burmistrz Thomas Schmidt oraz członkowie stowarzyszenia „Teltow bez Granic”.

Wystawa pod hasłem „Tetow-Żagań. Wrażenia/Impresje” prezentuje spojrzenie 8 artystek na Teltow i Żagań. „Chodzi więc o wrażenia, o to, co jest wyjątkowe i co łączy oba miasta. Chodzi o wspólne tematy i sprawy, które od 15 lat łączą Żagań i Teltow … Naszym zamysłem było skupienie wzroku odbiorcy na tym, co naszym zdaniem obrazuje przeszłe i obecne życie w Żaganiu i Teltow ” – mówi Helma Hörath z grupy „blutorangen”.

Burmistrz Andrzej Katarzyniec w swoim przemówieniu nawiązał do obchodzonego w tym roku jubileuszu współpracy pomiędzy Żaganiem i Teltow oraz podkreślił istotę partnerstwa miast słowami „Sami możemy zrobić tak niewiele, ale razem możemy wiele zdziałać”, wyrażając nadzieję na dalszy rozwój współpracy i realizację kolejnych wspólnych projektów.

Wernisaż uświetniły popisy artystyczne uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Żaganiu.

Prace autorstwa Ingrid Benes, Gudrun Göhringer, Kyung-Hee Hannes, Renate Hartke, Helmy Hörath, Ursuli Pfuhl, Nadji Siegl i Antonii Vogt będzie można oglądać w Salonie Artystycznym przy Holu Cesarskim Żagańskiego Pałacu Kultury do 16 stycznia 2022 roku.

fot. Jan Mazur

fot. Dirk Pagels