Żagań dla Ukrainy

Szanowni Mieszkańcy!

Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i ogromne zaangażowanie w opiekę nad uchodźcami z Ukrainy. Wiemy, jak wielu z nich znalazło schronienie w żagańskich domach. Niestety osoby  przebywające w naszym miejskim punkcie nadal przebywają w sali gimnastycznej w PSP7. Jesteśmy jedynym miastem w powiecie, które gości uchodźców w zbiorowym punkcie zakwaterowania. Mieszkańcy Żagania opiekują się nimi nieprzerwanie od chwili przyjazdu, jednak musimy pomóc im jeszcze w jednym obszarze – w znalezieniu mieszkań. Jeżeli mogą Państwo zapewnić schronienie :

– rodzinie 6-osobowej (babcia, dwie mamy, troje dzieci, 2 koty),

– rodzinie 5-osobowej (babcia, mama, troje dzieci),

– rodzinie 3-osobowej (babcia, mama, wnuk – dorosły opiekun), oraz

rodzinie 2-osobowej (mama z córką i kotem)

prosimy o kontakt z numerem koordynatora miejskiego (telefon 601731348 lub 797692682).

Pod tym numerem uzyskają Państwo wszystkie informacje dotyczące możliwości wsparcia naszych gości. Każda z tych rodzin marzy teraz o samodzielności. Pomóżmy im odnaleźć własny kąt i stwórzmy namiastkę powrotu do normalności. Jeżeli zastanawiają się Państwo, czy i w jaki sposób mogą pomóc osobom z Ukrainy, prosimy o kontakt z magistratem. Pomożemy, wyjaśnimy, wskażemy najpilniejsze potrzeby naszych gości.

Przypominamy również o możliwości wsparcia finansowego, na jaką może liczyć osoba przyjmująca uchodźców z Ukrainy w wysokości 40 złotych za osobę dziennie. Pieniądze te będą wypłacone za pośrednictwem naszego urzędu, a wnioski składać można w Wydziale Świadczeń Społecznych w pałacu (dokument do pobrania tutaj). Dzięki tym środkom możecie Państwo m.in. opłacić rachunki oraz zapewnić wyżywienie Waszym gościom z Ukrainy.

Dodatkowo prosimy o przynoszenie żywności do magazynu miejskiego. Szczególnie potrzebne są suche produkty z długim terminem przydatności – kasze, ryż, konserwy. Magazyn przy ulicy Miodowej 23 czynny jest od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 14.00.

#SolidarnizUkrainą