Wczoraj odbyła się w Żaganiu wyjątkowa ekolekcja, stanowiąca punkt kulminacyjny projektu „Środowisko ponad wszystko – transgraniczna ekoturystyka jako czynnik wspierający rozwój miast ekologicznych XXI wieku”. Zrealizowaliśmy go wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Teltow. Do Żagania przybyły wczoraj dzieci z naszego partnerskiego miasta, aby wysłuchać ciekawego wykładu na temat recyklingu i odzysku odpadów, a następnie wspólnie z młodzieżą z żagańskiej “siódemki” rozwiązywać zagadki ekologiczne i sprawdzać swoje umiejętności w ekologicznych zawodach sprawnościowych. Za tę aktywność i przyjazd do Żagania podziękował naszym gościom zastępca burmistrza Sebastian Kulesza.

Na zakończenie wczorajszej wizyty w naszym mieście dzieci odwiedziły ścieżkę ekologiczną przy PSP 7, która powstała w ramach projektu. Jej utworzenie miało na celu podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców miasta oraz całego regionu, kształtowanie odpowiednich postaw oraz świadomą segregację odpadów.

Przypominamy, że jednym z elementów ścieżki jest pierwszy miejski punkt do segregacji elektroodpadów, gdzie wrzucać można zużyte tonery, żarówki, baterie oraz drobną elektronikę. Nasza ścieżka ekologiczna składa się ponadto z 10 tablic informacyjnych, 10 figur zwierząt oraz 5 fantazyjnych śmietników do segregacji odpadów.

Projekt został współfinansowany z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Sprewa-Nysa-Bóbr dla Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Logotypy Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr