2 lipca 2022 roku już po raz czwarty Stowarzyszenie Turystyczne “Ogniwo” zorganizowało Power Rower – imprezę o charakterze rekreacyjno-sportowym, w której uczestniczyli miłośnicy dwóch kółek z Żagania i okolic, a także wiele osób, które chciały wspólnie z nami aktywnie spędzić czas.

Jak co roku celami głównymi imprezy była popularyzacja bezpiecznej turystyki rowerowej, zdrowego stylu życia i przede wszystkim podniesienia wiedzy uczestników ruchu drogowego oraz doposażenie ich w zapewniające widoczność elementy odblaskowe i koszulki.

Realizacja tych zadań, pyszny poczęstunek (przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich „ISKIERKA” z Konina Żagańskiego) oraz liczne atrakcyjne nagrody za udział w konkursach były możliwe dzięki finansowaniu tegorocznego Power Rower z Budżetu Obywatelskiego miasta Żagań.

Bezpieczne i atrakcyjne miejsce spotkania zapewniło Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu, a dyrektor pan Marek Łazarz udostępnił teren, pomógł organizacyjnie oraz zaproponował wycieczkę po muzeum.

Miłośnicy dwóch kółek mogli uczestniczyć w wycieczce po regionie prowadzonej przez p. Stanisława Byczkowskiego, bądź rywalizować w zawodach crossowych, które nadzorowali państwo Dyrkaczowie, czy też uczestniczyć w licznych konkursach zabawowo- sprawnościowych przygotowanych przez członków Ogniwa.

Niewątpliwie tegorocznymi atrakcjami były: prezentacja Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Otyńskiej  “Retro Rowery” prowadzona przez pana prezesa Sylwestra Filipaka, warsztaty i porady rowerowe specjalisty z Centrum   Rowerowego Giant Żagań-Żary Pana Jakuba Balińskiego oraz wskazówki i porady dotyczące podniesienia wiedzy z zakresu przepisów ruchu  drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach, ścieżkach publicznych poprowadzone przez ekspertów z Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Żaganiu.

Nagrody wręczali włodarze naszego pięknego miasta – panowie burmistrz Andrzej Katarzyniec, wiceburmistrz Sebastian Kulesza oraz przewodniczący Rady Miasta pan Adam Matwijów.

materiał nadesłany