Zapraszamy do spędzenia całej soboty z “Filmowym latem pogranicza”. Nasz festiwal rozpoczniemy o 10.30 w sali Inter Żagańskiego Pałacu Kultury. Z przygotowanej oferty można wybrać to, co Państwa interesuje. Wziąć udział w wybranej prelekcji, projekcji lub wyjątkowym koncercie jazzowym.
Jak zaplanowaliśmy ten dzień w ramach Filmowego lata pogranicza w Żaganiu?
  • O godz. 11:00 rozpocznie się seans filmu „Fabian albo świat schodzi na psy” (2021, 176 min), po którym planujemy dwugodzinną przerwę i poczęstunek.
  • O godzinie 16.00 powracamy do rozmów o filmie. Doktor hab. Andrzej Dębski z Uniwersytetu Wrocławskiego Centrum im. Willy’ego Brandta zaprasza na prelekcję „Kino na Dolnym Śląsku przed 1945 rokiem”.
  • O godz. 18:00 rozpocznie się projekcja ostatniego filmu – „Undine” (2020, 90 min).
  • SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE NASZ FESTIWAL Z OPRAWĄ MUZYCZNĄ odbędzie się o godz. 20:00. W ramach spotkania odbędzie się otwarcie wystawy Andrzeja Winiszewskiego „Muzyka Komedy” oraz prelekcja „Polskie kino na ścieżce dźwiękowej na przykładzie wybranych filmów polskiej kinematografii”.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu pt. “Filmowe Lato Pogranicza”, współfinansowanego z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie “Sprewa-Nysa-Bóbr” dla Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.
Logotypy Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr