Uruchomiliśmy właśnie pierwszy miejski opłatomat, czyli urządzenie za pomocą którego opłacą Państwo wszelkie należności wobec miasta w formie bezgotówkowej. Nowe urządzenie znajduje się w holu basenu Arena, dzięki czemu jest dostępne dla Państwa przez siedem dni w tygodniu do późnych godzin wieczornych (obiekt jest otwarty do 21.30). Zastępca burmistrza Sebastian Kulesza dokonał dziś pierwszej płatności, testując działanie urządzenia.

Jak dokonać płatności opłatomatem?

Należy kliknąć ekran dotykowy i spośród zaproponowanych opcji wybrać interesującą nas kategorię opłat – podatek, opłatę skarbową, dzierżawę, opłatę za odpady czy mandat (oczywiście wydany przez Straż Miejską). Urządzenie poprosi o Państwa dane (imię nazwisko oraz adres). Wszystko po to, aby prawidłowo zaksięgować płatność na Państwa koncie. Prosimy o dokładne wskazywanie swoich danych, które służą wyłącznie identyfikacji płatnika. Płatność w urządzeniu odbywa się za pośrednictwem terminala płatniczego – wyłącznie bezgotówkowo. Otrzymają Państwo potwierdzenie wykonania transakcji.

Sposób obsługi opłatomatu można obejrzeć na prezentacji, którą przygotowaliśmy wspólnie z Telewizją Żagań, dostępną na kanale 11 w Wektormedia.