Stalag nocą

Miniony weekend stanowił doskonałą okazję do obejrzenia wnętrz biblioteki Poaugustiańskiego Zespołu Klasztornego oraz poznania przebiegu słynnej Wielkiej Ucieczki. W piątek o godzinie 19.00 kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców wysłuchała opowieści pani przewodnik Haliny Gacek dotyczących biblioteki kanoników regularnych reguły św. Augustyna, a o godz. 20.00 z Muzeum Obozów Jenieckich wyruszyła ostatnia wakacyjna wycieczka z cyklu „Stalag nocą”.

Wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem miasta z przewodnikiem zachęcamy do wzięcia udziału w trzech wydarzeniach zaplanowanych na nadchodzący weekend. Już w piątek (12 sierpnia) o godz. 17.00 przy plenerowym układzie słonecznym (ul. Wojska Polskiego) rozpocznie się spacer krajoznawczy śladem astronoma Johannesa Keplera, który dwa ostatnie lata życia spędził w Żaganiu.

W sobotę o godz. 10.00 ze stanicy kajakowej (ul. M. Konopnickiej) wyruszy piesza wycieczka z przewodnikiem „Szlakiem Źródełka Dohna”. W niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy do Muzeum Obozów Jenieckich na wycieczkę rowerową „Szlakiem wielkiej ucieczki”.