W Żagańskim Pałacu Kultury rozpoczęła się polsko-niemiecka konferencja “Ogrody i parki Łużyc. Dziedzictwo kulturowe Europy”, poświęcona dziedzictwu kulturowemu zabytkowych parków i pałaców naszego regionu. Konferencja potrwa 3 dni, w trakcie których odbędą się interesujące wykłady, rozmowy, prelekcje. Wymiana doświadczeń dotyczących pielęgnacji parków potrwa do 22 października.

Wczoraj o godz.16.00 gości przywitał zastępca burmistrza Sebastian Kulesza, następnie wszyscy udali się na zwiedzanie parku i pałacu. O godz. 18.00 w sali Kryształowej żagańskiego pałacu burmistrz Andrzej Katarzyniec przywitał wszystkich obecnych oraz wykładowcę – prof. dr. Marcusa Köhlera z Uniwiersytetu Technicznego w Dreźnie, którego tematem wystąpienia były “Parki i ogrody Związku Parków w europejskiej perspektywie”. Następnie uczestnicy udali się do holu Cesarskiego pałacu, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy “Zielone Raje. Zabytkowe ogrody na Łużycach”. Na zakończenie dnia zaproszono zebranych na klimatyczny koncert sióstr Massier.

Zapraszamy do udziału w kolejnych dniach wydarzenia – https://urzadmiasta.zagan.pl/2022/10/11/polsko-niemiecka-konferencja-pt-ogrody-i-parki-luzyc-dziedzictwo-kulturowe-europy-w-zaganiu/