W sobotę i w niedzielę odbyły się Wielkie Łowy w Puszczy Żagańskiej. Było to już ósme spotkanie kół łowieckich z powiatów żarskiego i żagańskiego. Uroczystość rozpoczęła hubertowska msza święta, po której wszystkie poczty sztandarowe kół łowieckich wyruszyły na czele pochodu do Żagańskiego Pałacu Kultury. Burmistrz Andrzej Katarzyniec otworzył oficjalnie VIII Wielkie Łowy w Puszczy Żagańskiej, w której udział wzięło wielu przedstawicieli lubuskiego samorządu – wicemarszałek województwa lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, przewodniczący sejmiku lubuskiego Wacław Maciuszonek, starosta żagański Henryk Janowicz. Zasłużonych dla łowiectwa w regionie wyróżniono medalami i odznaczeniami pamiątkowymi.

Do godziny 17.00 odwiedzający dziedziniec żagańskiego pałacu mógł skorzystać z punktów gastronomicznych serwujących dziczyznę, wyrobów regionalnych, sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą lasów i kultury łowieckiej na stoiskach edukacyjnych przygotowanych przez nadleśnictwa i Polski Związek Łowiecki.

Burmistrz Andrzej Katarzyniec wspólnie z przewodniczącym rady miasta otworzył również galę finałową konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych “Moje wędrówki po lesie”. Na scenie zagościł następnie pokaz sokolniczy, zaprezentował się zespół “De luxe” prezentujący muzykę myśliwską. Nie zabrakło tradycyjnego pokazu pogoni za lisem, pokazu polowania z łukiem, pokazu wabienia zwierzyny oraz pokazu bractwa rycerskiego. Najwięcej emocji wzbudziła prezentacja ras psów myśliwskich.