10 grudnia zawodnicy Sportowego Klubu Pływackiego Żaglica na co dzień trenujący pod okiem Marka Buczkowskiego – Kaja Kowalska, Kornelia Tałanda i Cyprian Studenny – wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich dla Dzieci z cyklu „Od Młodzika Do Olimpijczyka”. Były to kolejne, trzecie już, eliminacje z cyklu tych zawodów organizowanych w sezonie 2022/2023 przez Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Kaja Kowalska w swoich startach po raz kolejny udowodniła niezwykle wysoki poziom umiejętności, zdobywając 3 medale, w tym złoty w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym oraz dwa brązowe medale w konkurencjach 50 m stylem grzbietowym i motylkowym w swojej kategorii wiekowej. Ponadto zajęła czwarte miejsce w konkurencji 50 m stylem klasycznym. To kolejny bardzo dobry start Kai, która skrupulatnie gromadzi punkty do udziału w finale edycji zawodów (czerwiec 2023).

W tych samych zawodach uczestniczyli także inni nasi zawodnicy, Kornelia Tałanda i Cyprian Studenny. Start miał dla nich charakter testowy, w ramach którego chcieliśmy sprawdzić poziom dotychczasowych przygotowań. Występ należy zaliczyć do udanych, zaważywszy na bardzo wysoki poziom prezentowany przez innych uczestników zawodów w stolicy. W zawodach Kornelia i Cyprian zaliczyli swoje pierwsze życiówki w wymagających, 100 metrowych konkurencjach.

Szczegółowe wyniki z zawodów można sprawdzić na stronie livetiming.pl.

Ogólnopolskie Zawody Pływackie dla Dzieci z cyklu „Od Młodzika Do Olimpijczyka”, w których bierzemy udział, w tym cyklu składają się z siedmiu edycji: sześciu eliminacji i Wielkiego Finału, który odbędzie się w czerwcu 2023 roku. Zawodnicy SKP Żaglica są jedynymi pływakami z żagańskich klubów, biorącymi udział w zawodach w Warszawie.