Rozpoczynają się prace remontowe budynku Miejskiego Przedszkola nr 2 w Żaganiu, który poddany zostanie gruntownej termomodernizacji. Aby można było wymienić instalację grzewczą i ocieplić budynek, trzeba było przenieść trzy grupy przedszkolne do szkoły “Dwójki”. Dzieci od poniedziałku korzystają z nowych sal. Zastępca burmistrza Sebastian Kulesza wspólnie z naczelnikiem oświaty Mariuszem Krugłym sprawdzili, jak czują się dzieci w nowym obiekcie. Okazało się, że wszystkie są bardzo zadowolone – szczególnie z nowych szafek, które są większe od przedszkolnych. Dodatkowo maluchy mogą korzystać z nowego placu zabaw, co wzbudza ogromne emocje. Na pytanie burmistrza, czego im brakuje, dzieci stwierdziły że ich talerzy – w szkole są inne. Mimo mniejszych sal dzieci cieszą się z przenosin, ponieważ wiedzą, że wrócą w przyszłym roku szkolnym do wyremontowanego przedszkola. Sebastian Kulesza podziękował przedszkolakom za przekazane uwagi i wręczył maluchom słodki i zdrowy upominek – jabłka.

Przypominamy, że grupa 6-latków i dwie grupy 5-latków mają nowe sale na parterze budynku Dwójki. Dzieci mają zapewnioną opiekę od godz. 615 do 1615. Śniadania, obiady i podwieczorki dla dzieci są przygotowywane tak, jak do tej pory w kuchni przedszkolnej Miejskiego Przedszkola nr 2 w Żaganiu i dostarczane do szkoły przez pracowników kuchni w odpowiednich pojemnikach. Dzieci spożywają posiłki według tego samego harmonogramu co dotychczas.

Termomodernizacja budynku przedszkola prowadzona jest dzięki dofinansowaniu inwestycji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego–Lubuskie 2020. Pozyskaliśmy na to zadanie 2 557 551,82 złotych.

Tak wyglądają puste sale, w których za chwilę rozpoczną się prace remontowe: