Burmistrz Andrzej Katarzyniec wspólnie z dyrektor ŻDK Anną Mrowińską zaprezentowali dziś gwiazdy tegorocznego Jarmarku św. Michała, który odbędzie się w dniach od 15 do 17 września. Jak podkreślił gospodarz Żagania w tym roku do współpracy przy organizacji imprezy podjęto współpracę z zarządem Województwa Lubuskiego oraz 11 Lubuską Dywizją Kawalerii Pancernej. Oba podmioty dofinansowały występy gwiazd, dzięki czemu udało się utrzymać dofinansowanie miasta do wydarzenia na poziomie podobnym do ubiegłorocznego. Dyrektor Anna Mrowińska zaprezentowała sylwetki artystów, którzy zagrają na Jarmarkowej scenie, zapraszając równocześnie przedsiębiorców do wsparcia imprezy i promocję swoich firm w trakcie wydarzenia.

Kto zagra we wrześniu na Jarmarku św. Michała w Żaganiu?

Piątek tradycyjnie rozpocznie się barwnym korowodem. Główną postacią przemarszu będzie księżna Dorota de Talleyrand-Périgord, której urodziny staną się kanwą tegorocznej żagańskiej imprezy. Wieczorem na scenie zaprezentują się gwiazdy wybrane przez młodzież w ankiecie internetowej. Jak podkreślono w trakcie konferencji trzej pierwsi artyści na liście wytypowanej przez młodych ludzi występują wyłącznie na festiwalach. Swój udział potwierdziła kolejna z wytypowanych gwiazd – artyści KABE X MISZEL, którzy zaprezentują się na piątkowej scenie Jarmarku. Przed nimi wystąpi raper FILIPEK, również wskazywany przez młodzież w trakcie ankiety dotyczącej oferty miasta przygotowywanej na ferie zimowe.

W sobotę na scenie zaprezentują się artyści z Klubu Czarnej Dywizji oraz Orkiestra Wojskowa z Żagania, która zagra również z gwiazdą tego dnia – KASIĄ KOWALSKĄ. Sobotni wieczór upłynie w rytmach dyskotekowych, a na scenie pojawi się GROMEE z wokalistką i instrumentalistami. Po energetycznym występie remiksera zapraszamy na dyskotekę plenerową, która zakończy sobotni wieczór tegorocznego Jarmarku.

W niedzielę na scenie wystąpi zespół ENEJ, doskonale wpisując się swoim repertuarem w jarmarczny klimat święta miasta. Trzydniowy Jarmark św. Michała zakończy widowisko w wykonaniu Beaty Kozidrak z zespołem Bajm – niekwestionowanej gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Zachęcamy do rezerwowania sobie wrześniowego terminu i wspólnej zabawy na Jarmarku św. Michała w Żaganiu! Szczegóły dotyczące imprez towarzyszących występom artystów zaprezentujemy niebawem.