Książka o przygodach Duszka Lubuszka autorstwa Artura Andrusa trafiła 1 czerwca do rąk najmłodszych mieszkańców województwa lubuskiego. W podróży po zamkach i parkach regionu Duszek dociera również do żagańskiego Pałacu Książęcego. W książeczce znalazły się informacje o odwiedzanych miejscach. Na końcu publikacji umieszczono szlak lubuskich zamków i pałaców, które warto odwiedzić, a odwiedzając odebrać specjalną pieczątkę, potwierdzającą podróż.
Dzieci podróżujące szlakiem Duszka Lubuszka, docierając do Żagania, mogą przybić pieczątkę w książeczce w dwóch punktach w mieście – w Centrum Informacji Turystycznej oraz w oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Papuszy.
Publikacja ma zachęcić do zwiedzania lubuskich zamków i pałaców oraz wykorzystać potencjał turystyki rodzinnej. Teksty i rysunki oparte są na prawdziwych historiach oraz wyobraźni autora. Dzieci, które zbiorą wszystkie 8 pieczątek mogą zgłaszać się do Urzędu Marszałkowskiego po odbiór specjalnej maskotki. Aby otrzymać dodatkową nagrodę należy skontaktować się wcześniej z pomysłodawcą akcji pod numerem telefonu 684565513.

 

Więcej na temat wydawnictwa i projektu na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego