25 lipca 2023 roku pan Ryszard Pogorzelec z Zakładu Ogólnobudowlanego z Żagania podpisał umowę z miastem na wykonanie robót budowlanych polegających na likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych w budynkach szkół podstawowych w Żaganiu. Zgodnie z umową prace budowlane wykonane zostaną w ciągu 4 miesięcy (do 25 listopada 2023 roku). Wartość zadania wyniesie 613 870,68 złotych.

Miasto pozyskało na likwidację barier w dwóch największych żagańskich podstawówkach  dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji osób Niepełnosprawnych w wysokości 200 000 złotych.

Roboty budowlane prowadzone będą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 przy ul. Nocznickiego oraz w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Żarskiej w Żaganiu.

W “Piątce” przebudowane zostaną sanitariaty, wybudowane podjazdy zewnętrzne oraz wymienione drzwi wejściowe do budynku. Przed szkołą stworzone zostaną również dodatkowo dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. W “Siódemce” również przebudowane zostaną toalety, pojawią się podjazdy zewnętrzne dla osób poruszających się na wózkach oraz wymienione zostaną drzwi. W tej szkole dodatkowo wejście do sali gimnastycznej dostosowane zostanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – znikną progi i drzwi.