PIĄTEK

Najbliższy weekend rozpoczniemy spacerem tematycznym z przewodnikiem po mieście. Start już dziś o godz. 18.00 przy Centrum Informacji Turystycznej w Żaganiu (ul. Szprotawska 4). Tematem przewodnim spaceru będzie Albrecht von Wallenstein, który zapoczątkował budowę żagańskiego pałacu. Poznamy obiekty związane z jego działalnością oraz historię lokalnego drukarstwa. Spacer poprowadzi Halina Dobrakowska – prezes Towarzystwa Przyjaciół Żagania, regionalistka, pilot wycieczek, przewodnik turystyczny po Żaganiu, Dolnym Śląsku i Sudetach. Zwiedzanie zakończymy przy poaugustiańskim zespole klasztornym, w którym o godz. 19.00 rozpoczną się koncerty w ramach Letniej Akademii Kameralistyki Fortepianowej. Utwory Bacha, Mozarta i Żeleńskiego zagra w klasztornej bibliotece Trio stroikowe: Maksymilian Lipień (obój), Piotr Lato (klarnet), Damian Lipień (fagot).

Na aktywnych o godz. 19.00 na boisku sztucznym Arena czekają godzinne zajęcia fitness (bezpłatne dla dzieci i młodzieży z Żagania, dorosłych obowiązuje wejściówka w cenie 10 zł).

Wieczorem zapraszamy na ostatnie nocne zwiedzanie terenów poobozowych z przewodnikiem w ramach Wakacji z Maszkaronem 2023. Zbiórka o godz. 20.00 przy Muzeum Obozów Jenieckich. Na zwiedzanie należy zaopatrzyć się w wygodne buty oraz sprawne latarki.

SOBOTA

Od soboty w żagańskim pałacu zagości kolejna edycja festiwalu muzyki dawnej „Muzyka w Raju 2023” (bilety dostępne są na stronie abilet). Pierwszy koncert „Gdy barok zamieniał się w klasycyzm” (Orkiestra Kore, Joanna Boślak-Górniok, klawesyn) rozbrzmi w sali Kryształowej Pałacu o godz. 18.00, natomiast drugi „Solo II” (Jesenka Balić Zunić, skrzypce) o godz. 20.30.

Od 21.00 zapraszamy na dziedziniec pałacu na wakacyjną potańcówkę w rytmie disco lat 70., 80. i 90., na której zagra DJ GRAAB.

NIEDZIELA

Niedzielny poranek rozpoczniemy aktywnie trekkingiem po Stalagu (start o godz. 11.00 przy Muzeum Obozów Jenieckich). O godz. 17.00 zachęcamy do gry w tenisa ziemnego – dla dzieci i młodzieży z Żagania uczących się w szkołach podstawowych i średnich godzinne korzystanie z obiektu jest darmowe. Dorosłych obowiązuje wejściówka w cenie 10 zł. Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu 68 455 89 50.

W niedzielny wieczór kontynuujemy koncerty w ramach festiwalu „Muzyka w Raju 2023” (bilety dostępne na stronie abilet https://abilet.pl/wydarzenie/festiwal-muzyka-w-raju-2023-10454):

godz. 18.00 CONSORT FOWR: ALORS ON DANSE – średniowieczne tańce i muzyka taneczna (Corina Marti, Fiona Kizzie Lee, Ann Allen, António Godinho)

godz. 19:30 Bach na wiolonczelę solo I (Elena Andreyev, wiolonczela).

Tenis ziemny